Kobanya

Kalkamenio kasyklos, pradėtos eksploatuoti dar XIII a., Budapešte. Šiandien aktyviai naudojamos kino industrijos bei mėgiamos narų. Požemių sistemoje yra 4 pagrindinės nardymo vietos, bei dar pora lankomų rečiau.

𝐏𝐚𝐫𝐤 𝐤𝐮𝐭/𝐏𝐚𝐫𝐤 𝐖𝐞𝐥𝐥 (arba „ilgasis tunelis“, kaip praminėme mes) – populiariausia ir lankomiausia vieta dėl sąlyginai nesudėtingos konfigūracijos ir didelių erdvių. Nerti galima laiptais žemyn arba tiesiai pro turėklus į kaverninę dalį. Neriant laipteliais žemyn patenkame į nedidelį kambarį, kuriame prasideda kelrodė virvė. Pranėrus kambariuką patenkame į T formos sankryžą, kurioje kairėn – ilgas ~250 tunelis, dešinėn – kaverninė dalis.

Paprastai pirmas nėrimas, taip kaip mes tą darome prasideda nuo kaverninės dalies ir greito pasitikrinimo, ar pasieki kranus. Žemiau, po kavernine dalimi yra dar 3 aukštų patalpa su spiraliniais laiptais. Kiek aukščiau vienoje iš sienų yra įrengtas mini maršrutas siauresnių vietų pralindimų pasitreniravimui. Visumoje komfortiškai erdvus, bet su backmount konfigūracija tenka pabaladoti balionais ir pašliaužioti pilvu. Kaverninėje dalyje galima pakilti tiesiai į paviršių.

Ilgasis tunelis pats iš savęs irgi turi 2,5 aukšto. 1 aukštas standartinis, ne itin aukštas, pakankamai platus, kad prasilenkti, bet apsisukinėjant tenka atsistoti jūrų arkliuko poza. Visu tunelio ilgiu yra nutiesta kelrodė virvė ir paprastai pirmą kartą neriama būtent juo. Viršuje yra antras šio tunelio aukštas. Plotis tas pats, bet kiek erdvesnis vertikaliai. Po dalimi tunelio yra -1 aukštas (lysti reikia pro plyšius). Jis ne baisiai įdomus ir žavingas, bet kartą galima pranerti ir ten.

Ilgojo tunelio gale yra patalpa su 2 aukštais gilyn ir gan erdvi plati šachta į viršų.

Dar ilgąjame yra ir „batų kambariukas“. Apie šią vietą sklando įvairiausios legendos, randą jį ne visi.

𝐊𝐞𝐫𝐭 𝐤𝐮𝐭/𝐆𝐚𝐫𝐝𝐞𝐧 𝐖𝐞𝐥𝐥 (arba „vertikali šachta“) – turbūt antra pagal populiarumą vieta su unikaliu matomumu. Taip pat giliausia vieta. Būdamas pačiame viršuje matai viską, kas vyksta ant dugno, tad matomumas – 35+ metrai. Nėrimas prasideda gana bjauriais stačiai laiptais. Išnėrus iš laiptinės patenkama į dideles erdves, kurios keletu aukštų leidžiasi žemyn. Kelrodžių virvių šiame urve nėra, jų funkciją atlieka laiptai ir kopėčios. Nors ir mažai šansų, kad ten matomumas sublogėtų iki tiek arba kad budžiai visiškai ignoruotų komandos narį, kuriam sulūžo kaukė, bet esant nuliniam matomumui, šioje ir kitose vietose išėjimą galima pasiekti apgraibomis laikantis laiptų.

Iš viršutiniojo aukšto patalpa po truputį pasisuka į kairę ir leidžiasi žemyn per kelis aukštus. Lygiagrečiai plačios šachtos vertikaliai akmenyje yra išskaptuotas ~ 150 cm pločio apvalus tunelis. Paprastai nusileidžiame ten kur platu, pakylame tuo tuneliu. Pačiame dugne „gervė“ ir maža platforma, po kuria irgi galima pranerti. Ši vieta labai erdvi, komfortiškai telpa 2 grupės po 4 narus, su sąlyga, kad nesigrūda į tuneliuką ar po platforma visi iš karto.

𝐋𝐲𝐮𝐤𝐚𝐬 𝐤𝐮𝐭/𝐇𝐨𝐥𝐞 𝐖𝐞𝐥𝐥 (arba „du kambariai“) – taip pat labai skaidri ir erdvi vieta nardyti. Konfigūracija nesudėtinga, viskas išsidėsto per 3 aukštus. Viršutinys turi 2 ertmes žemyn grindyse ir kažkuo pirmena wreck‘ą ir triumus. Žemutiniame aukšte taip pat didelės erdvės, komfortiškai gali tilpti 2 grupės po 4.

Šios vietos ypatybė tai 2 skylės sienose, viršutiniame aukšte. Skylės veda į uždarus tuneliukus, patekimas į juos nėra labai paprastas, nors įmanomas. Reikia brautis per siaurumas ir šiek tiek pasirangyti, kad ten įlįsti. Iš šių dviejų tuneliukų ir pavadinimas – 2 kambariai.

Taip pat sklinda kalbos, kad kažkur čia yra įrengtas alaus taškas, kur galima palikti savo alaus ir pasivaišinti kitų atneštu, bei pasirašyti svečių knygoje, tačiau patekimas ten – ne kiekvienam. Žinoma tai tik nepatvirtinti gandai, tad iš tikro nežinia, yea ten tas alaus taškas ar ne.

𝐂𝐬𝐢𝐫𝐚𝐳𝐭𝐚𝐭𝐨 𝐤𝐮𝐭/𝐒𝐩𝐫𝐨𝐮𝐭𝐞𝐫 𝐖𝐞𝐥𝐥 („šaltasis“) – šaltasis, nes čia vanduo 9 °C (visur kitur 12 °C). Pirmu įspūdžiu nesudėtinga, ne labai didelė vertikali stačiakampė šachta gilyn per kelis aukštis. Viršus laisvas, t.y. su oru, iš <12 m gylio galima beveik laisvai pakilti į orą. Beveik, nes daug visokių gelžgalių ir net šviežiai sumontuotas vandens siurblys. Ši vieta arčiausiai įvažiavimo į požemius.

Pirmus kelis nėrimus paprastai akys būda didelės ir labai gilintis į smulkmenas nėra kada, bet su vėlesniais nėrimais randi. Šioje šachtoje yra kitas gana ilgas ~ 100 metrų tunelis pasibaigiantis gražia erdvia patalpa, kuri pakyla iki ~ 5 metrų gylio. Paprastai būtent šiame tunelyje vietiniai treniruojasi cave resque operacijas.

Next Post

Previous Post

0 Comments

1 Pingback

  1. Lechner mine

Leave a Reply

© 2024

Theme by Anders Norén