Diversnight 2010

Narų naktis – skandinaviška tradicija, kasmest gruodžio 2 dieną (iš tikro, tai naktį) 20:10 vietos laiku – nerti. Sugalvota ji buvo tam, kad pranešt pasauliui, jog nardymo sezonas nesibaigia kai temsta anksti, o vanduo šaltas. Galima pagalvot, kad būtų čia ką pranešinėt mums, lietuvaičiams pastoviai nardantiems 4 °C, tamsoj ir dar tokiuose matomumuose, kad tie patys skandinavai pašiurptų. Visgi mes nepasididžiavome ir šiemet prisijungėme prie šios gražios tradicijos. Su savo modifikacijomis žinoma. Kadangi intelektualių ir dokumentinių filmų apie VIII fortą šiai dienai tiek, kad būtų galima surengti visą festivalį, šis filmas kitoks ir emocija, ir turiniu. Kaip ir nėrimas. Tiesa, turiu jus įspėti, kad tam tikri vaizdai estetiniu požiūriu gali būt ganėtinai atstumiantys, bet mes ir nesame ta bendruomenė, kuri dabinasi frakais ir atkišę mažuosius pirščiukus siurbčioja arbatą. Prakandus obuolį ir radus ten pusę kirmino niekur nebesidėsi…


Be įprastinės komandos, su kuria tenka nardyt ne tik po fortus, bet ir visur kitur, šiemet prie mūsų prisijungė pora narų, kuriems fortas – nauja patirtis. Tuo būdu nauja patirtis buvo ir forto senbuviams, kadangi nert aštuoniese ir taip, kad nesujaukt visko – savotiškas iššūkis, nors ir nedidukas. Išėjimas iš forto esant nuliniam matomumui ar įrangos gedimui – ne tokia ir didelė bėda, kai jį pažįsti, visgi tai gali tapt rimta bėda, jei nutinka kažkas nenumatyto ir žmogus nežino į kurią pusę plaukt.

Nepaisant jau tradiciniais tapusių užgauliojimų ir gazdinimų tų, kurie viską žino ir viską moka, bet nieko negali, gailėtis eilinį kart neteko dėl nieko. Oras buvo nuostabus, nėrimas buvo nuostabus, komanda buvo nuostabi!

 • kalnaz

  December 4th, 2010

  Saugių nėrimų :))))

 • Varshtaz

  December 4th, 2010

  Užskaitom, ypač filmo pabaigą :D

 • Trolis

  December 4th, 2010

  Šaunuoliai :D

 • Turbo

  December 5th, 2010

  Smagiai panardet :)
  Labai pavydu ziureti buvo.

 • 11

  December 6th, 2010

  Ko čia pavydėt? Lauksim kitais metais :)

 • No trackbacks yet

Leave a Comment

* are Required fields