Laosas 2016

DSC_4173Skridome iš Stambulo, kuris jau nebe atrodo toks tolimas, visai šalia Irako, išilgai visą Afganistaną, per Bangladešą, tiesiai virš Indijos Varanasio, truputį dešiniau Everesto kurs Nepale, cielas 9 valandas ir pagal skambiąją kinų patarlę jabu ibudi chujdao mudi, nejučia atsidūrėme Bankoke ir dar, kad maža nepasirodytų 600 km autobusu.

Laosas neturi nei egzotiškos jūros, nei karaliaus, nei konvertuojamos valiutos, bet užtat turi vimdančios sovietinės atributikos, prorusiško tipo vaduką ant kiekvieno  menkaverčio vietinio pinigo tipo ir kalašnikovų. Dar turi meksikietiškų serialų stiliaus turčių ir ubagų, pūdytų jūros gėrybių kvapo maistelio, tragišką eismą, daug gerų žmonių ir leidibojų.
Ir dar turi budizmą, kuris savo beribe ramybe ir tolerancija sugeba visą šį chaosą padaryti ne tik kad neagresyvų, bet netgi patrauklų. Dar yra plati ir drumsta Mekongo upė, nuomoti motociklai, karštas vėjas, bambukai, baobabai, kaktusai, aštrios uolos ir skrydžiai per vairą.

Ir urvai. Jie horizontalūs ir kiekvienam kalnų masyve jų keli aukštai ir kilometrų kilometrai. Mes su Nikita vieną dieną užsispyrę padarėme 3 km topo nuotrauką, kas reikale supras koks tai yra kosmosas. Būna nerealiai didelių ertmių, kur jautiesi tarsi naktį keliaudamas palei upę. Dažniausiai kristalų traiškymo ir mažųjų stalaktitų lietaus malonumus mes patirdavome pirminio praėjimo metu, bet būdavo ir taip, kad visą dieną praleidę urve, nusileidę kelis aukštus ir džiaugdamiesi eiliniu nauju atradimu, rasdavome išdžiūvusį ežerą, kurio dugnas nusėtas mažomis basomis pėdutėmis. Savęs raminimas jų solidžiu amžiumi baigdavosi pamačius, kad vienas iš neandartaliečių mūvėjo rockboot’us.

Nerti galima kur nori, kiek nori ir skaidriai, tik reikia susitaikyti su košmariška įrangos logistika ir tuo, kad beveik visus, jei ne visus sifonus, netingint pasivaikščioti, galima apeiti iš kitos pusės.

Grįždami porą dienų dar pagyvenome Bankoke. Taip, tai tikrai įspūdingas megapolis, kuriame greit susipranti kodėl reikia pasilikti triusikus tailandietiško masažo metu ir ką turėjo omeny krykštaujantis taksistas veždamas link ekonominės klasės vešbučio Sokhumi rajone, rodydamas rankomis nepadorius gestus ir kartodamas mantrą – Oo, leidiboy, bum bum, pa pa pa..

Leave a Comment

* are Required fields