Centrinės Gruzijos vokliuzai

Kaukazas turi kažkokią sunkiai suvokiamą trauką.  Gal dėl nepakartojamo kraštovaizdžio nostalgijos, o gal ir dėl to, kad tai kone vienintelė vieta kurioje vis dar mėgstami lietuviai…

Gruzija turi daug paslapčių. Geografinė šios šalies padėtis geriau nei dideli atstumai saugo šias paslaptis nuo plataus pasaulio tyrinėtojų. Didžiulį potencialą turinčių centrinės Gruzijos karstinių rajonų požemiai tik pradėti tyrinėti. Apie povandeninę tų požemių dalį žinoma tik tiek, kiek matosi prožektoriumi pašvietus… Ideali dirva naujiems atradimams, kurių traukai sunku atsispirti…

Miglotos mintys apie ambicingus ateities planus, pagaliau išsirutuliojo iki pirmųjų realių veiksmų šia linkme. Pasiryžti ekspedicijai mums padėjo vedančių šios šalies speleologų geranoriškumas ir konkretumas. Viskas ko mums reikėjo iš jų pusės buvo atlikta stebėtinai žaibiškai. Nenorėdami jų pavesti, nežiūrint į visus iškilusius nesklandumus, nusprendėme į žvalgomąją ekspediciją vykti būtent šiemet, jau Rugsėjo mėnesį.

Mes planuojame aplankyti  Samegrelo, Ratcha ir Imereti karstinius rajonus centrinėje Gruzijoje. Vien vokliuzų ten priskaičiavome keturiolika, o kiek dar sifonų pačiuose urvuose..

Ekspedicijos tikslas apžiūrėti ir padaryti pirminius panėrimus potencialiuose objektuose ir iš daugelio objektų atrinkti tinkamiausius tolimesniems ateinančių metų tyrinėjimams. Kelionė turi ir kilnesnį tikslą – padėti visada mums solidarios šalies požemių tyrinėtojams garsinti savo tyrinėjimo objektus ir taip pritraukti vakarų pasaulio tyrinėtojų dėmesį.

Vytis

Leave a Comment

* are Required fields