Eiliniai kursai

Kaip žinia, kolektyvas paskutiniu metu pramogavo ir ne bet kaip, dvi serijos intensyvios terapijos kursų pagal IANTD programą Hanczos ežere… Trimix… senai ragautas ir nuolat vartojamas… bet kaip tai nelegalus… iki šiol… Kadangi mums su Raimiu teko veiksmas antrojoje serijoje (pirmoje sėkmingai sudalyvavo Vytis, Donatas ir Agnė), buvome kiek labiau informuoti kas mums gresia.

Šiaip nėra tai nei stebuklas nei kokia tai misija neįmanoma, ale darbo be poilsio stovykla tai tikrai. Savaitė tokios paprastos dienotvarkės – 8:00 pusryčiai, po 8:30 kava, bet jau su skaičiukais rankose, maišymo rezultatais, ką norėjome, ką planavome ir kas realiai gavosi, tada nėrimo ir tolimesnės programos planavimas, tikslų ir realių veiksmų. Planas, gulantis popieriuje, derinimas su partneriu ir instruktoriumi… korekcija jei jos reikia… trumpa pertraukėlė ir mes judame… Įranga pikape, pilnas kėbulas, pirmyn prie ežero, kraunamės, rengiamės, pudruojam nosį ir pirmyn į vandenį… trumpas pasitikrinimas ir visas triukšmas, rūpesčiai pasilieka ant kranto.

Pirmos dvi dienos tikrai sunkios, pagrindinių įgūdžių kartojimas, patikrinimas ar mes ne kauptukai ir nekrentam kaip lapai į dumblą prisegus atliekamą steidžą… Man asmeniškai sunkiausias pratimas budžio gelbėjimas… reikalauja kantrybės ir nepriekaištingo tikslumo.
Sekančios dienos – fiziškai lengvesnės, bet popieriaus sunaudojome nemažai… Planavimo ypatumai, dujų maišymo strategija ir būdai, popietė – tai mūsų maišymo meno pažinimo išbandymų laikas… kai rezultatus matai tik ryte. Smagu kai mišinį gauni tokį kaip tikėjaisi… be jokių nuokrypų…
Vėliau vėl porcija teorijos, sekančios dienos planelis, o tiksliau, planas numatomai programai ir teorinis skaičiavimas…

Geriausia dalis – praktiniai nėrimai, bet ir ten yra ką veikti… plaukimo tempas nemažas, nes planuojami gyliai nuo kranto lengvai nepasiekiami… planas ant popieriaus turi sutapti su vykdymu vandenyje beveik be nuokrypų… Raimis tikslus kaip Stockholmo autobusas… Smagumėlis, ale pirmi nėrimai buvo ir su nuokrypom… man taip nesisekė. Planai ir realybė pradžioje skyrėsi, paskui jau įgavome įgūdžių pagal dugno profilį, planai tapo realistiškesni ir juos galėjome vykdyti kaskart…

Smagus kompresoriaus triukšmas tapo antros dienos pusės palydovu. Užknisančiai lėtas deguonies pildymas… Gerai kai po ranka tikslūs skaitmeniniai manometrai… Instruktorius išlaikytas ir ramus, net mums pakėlus turgų, sėdi ir laukia, kol prieisim iki logiškų išvadų.

Žodžiu savaitė prabėgo akimirksniu, buvo be galo naudinga. Kad ir kiek žinojome apie Trimix bei jo maišymą, dabar žinome daugiau… gavome labai daug smulkių niuansų ir peno pamąstymams bei tolimesniems veiksmams.
Mission possible and completed! Sertifikavimas dar užtruks kurį laiką, o jau tuomet visos durys atidarytos… Lieka rinktis kur ir kada… Woo hoo… Nekantrauju ir laukiu sekančios kelionės…

Algis

  • vytis

    September 2nd, 2012

    Viskas smagu, tik tas egzas tai man nei in tvorą nei in mietą, šiaip tai pox.., bet man kaip t.m.dr. tokiais niekais Zaratustra užsiiminėti neleidžia, tai čia pas mane visi turėtų egzaminus pridavinėti bl.. :)

  • No trackbacks yet

Leave a Comment

* are Required fields