Voronjos atgarsiai

Šią savaitę pas mus viešėjo mokslininkas speleologas, Ukrainos Speleo Asociacijos prezidentas ir giliausio nusileidimo į Kruberio-Voronjos urvą rekordininkas (2190m., dabartinis pasaulio rekordas) Genadijus Samochinas.

Vizito tikslas – pasiruošimo 2012 metų ekspedicijai aptarimas ir dugninio sifono Dva Kapitana tolimesnių tyrinėjimų galimybės ir strategija.

Svečią labiausiai domino giluminių panėrimų naudojant helio-deguonies mišinius moderniausia teorija, praktika ir įranga, taip pat įvairūs mišinių ruošimo būdai ir techninės subtilybės. Įdomu, kad jį taip sudomino tarp mūsų neypatingai populiarūs ratio deco skaičiavimai, kurie jam kaip fenomenalią atmintį turinčiam žmogui, pasirodė labai paprasti ir priimtini.

Padarėme kelis nėrimus Hanczoje ir VIII forte. Labai įdomu buvo susipažinti su Genadijaus judėjimo technika po vandeniu. Buvau maloniai nustebintas beveik idealiu svečio  plūdrumu ir tiesiog olimpine ramybe. Judėjimo stilius, sakyčiau, daugiau nei neįprastas, pradžiai net šokiruojantis, bet įvertinus treniruočių forte rezultatus ir minimaliai sudrumstą vandenį, galima padaryti išvadą, kad kitoks požiūris į nardymą nebūtinai yra neteisingas…

Tikimės, kad mūsų kolega šioje savo išvykoje sulaukė norimo rezultato, nors kai kuriais momentais pastebėjome, kad nejučia keičiasi mokytojo – mokinio sąvokos poliai…

 • senelis

  August 20th, 2012

  nu ka, sveikinu visus rekordo tevus ir patevius!

 • Vytis

  September 2nd, 2012

  Viskas gavosi taip gerai, kad geriau ir nesugalvosi..:)

 • No trackbacks yet

Leave a Comment

* are Required fields