60 Metrų

Vieną gūdų žiemos vakarą, prisisotinęs brendžio, kolegai leptelėjau mintį, nuo kurios tiesą sakant man ne tik plaukai šiaušdavosi, bet pasireikšdavo ir visi Roto viruso simptomai – 60 m. Iš prigimties būdamas atsargus, jaučiu pagarbą gyliams ir tuo metu,  šešiasdešimt metrų man buvo kažkas iš fantastikos.

Praleisiu, ką aš tuo metu žinojau apie helio mišinius ir kiek buvau pasiruošęs tiek iš techninės tiek iš psichologinės pusės, bet vaisingas sezonas pažinčių, nėrimų, treniruočių, konsultacijų ir kitomis prasmėmis subrandino mane iki lygio, tinkamo tokiems nėrimams.

Viename iš IANTD techninio nardymo manualų perskaičiau prasmingus žodžius „Только я могу думать за себя, только я могу дышать за себя, только я могу плыть за себя.“ Būtent dėl pirmųjų žodžių trimix variantas skambėjo priimtiniau. Svaigintis azotu tokiame gylyje nebuvo jokio noro.

Taigi rugpjūčio 13 d., mašina užkraunama “sparkėm” su Vyčio suruoštu Tx 15/34 ir visi traukiam prie Hanzcos. Planas paprastas, neriam tryse, Algis, Arvydas ir aš, nuo antros aikštelės šlaitu žemyn, pasiekiam 60 m, lengvai prasiplaukiam ir sukamės atgal.

Kadangi nėrėm be kelioninio mišinio pirmus metrus praplaukėm greitai, sustojom 6m, dar kartą apsižiūrėjom, susirodėm OK ir pradėjom leistis. 8-tą nėrimo minutę jau buvom 50 m, 10-tą – 60 m. Dugne Algis paspaudė Arvydui ir man dešines, džiaugiausi, bet žinojau, kad kelias atgal dar ilgas, o ir sunkesnis nei pirmyn. Grįžę į 20m, pasikeitėm į dekompresinius mišinius ir prasidėjo ilgiausia kol kas mano turėta dekompresija. Tiesa, Suunto HelO2 buvo labai konservatyvus ir apdovanojo 15 min ilgesne bauda nei pas kolegas su OSTC.

Bendrai nėrimas praėjo sklandžiai ir užtikrintai. Šiek tiek statistikos:
Nėrimo laikas: 77 min
Dugno laikas: 15 min
Maksimalus gylis: 61,6 m
Naudoti mišiniai: Tx 15/34 ir Nx 50

Dėkoju visiems prisidėjusiems prie man asmeniškai neeilinio nėrimo, o ypač Vyčiui ir Algiui.

Raimis

P.S. Apetitas kyla bevalgant, dar prieš darant šį nėrimą, žinojau, kad šiemet laukia ir daugiau idomybių, tad laukite tęsinio.

  • 11

    August 16th, 2011

    Sveikinu “jubiliatus” :)
    Smagu, kad kolektyvas kelia kvalifikaciją.

  • No trackbacks yet

Leave a Comment

* are Required fields