Delikatesas gurmanams

Yra Lietuvoje sudėtingų uždarų nardymo vietų kurių lokalizacijos nelabai ir norisi skelbti. Kalba eina ne apie Kauno VIII-ąjį fortą, kuris tampa vis populiaresnis, tarp besitreniruojančiu caverių ir savęs pažinime klajojančių rekreacininkų. Dėl skaidraus vandens, aiškaus plano ir plačių praėjimų, šis objektas daug kam prieinamas.

Vietos, apie kurias eina šneka, niekada netaps populiariomis dėl kelių priežasčių: sudėtingų nėrimo sąlygų, nestabilaus grunto, akimirksniu besidrumsčiančio vandens, siauru praėjimų ir dažnai klaidžios jų konfigūracijos. Tiems, kas jaučia malonumą apgraibomis ieškoti išėjimo, pakeliui apčiupinėjant nevisai aiškios kilmės objektus, aštriomis kriauklėmis apaugusį betoną, glitų dumblą ar slidžias šamų nugaras – čia, žinoma, tikras rojus. Prie viso dar reiks ir šalto proto bei erdvinio mąstymo, nes tie kas tiki, kad visagalė virvė – kelrodė išves į šviesų rytojų, ne visada būna teisūs, kartais jis veda tiesiai į minkštą sieną…

Visų pirmą papasakosim apie vieną sąlyginai paprastą objektą – kaip manome, hidrotechninį statinį istorijos tėkmėje atsidūrusį po vandeniu. Pirmą kartą pastarasis nemažą ažiotažą sukėlė įamžintas Viliaus (MIB) ir patalpintas didžiojoj Lietuvos narų baloj. Susidomėjimas buvo milžiniškas. Nežinia kiek iš smalsautojų nuėjo iki galo, t.y. aplankė šią vietą.

Kai pirmą kartą pranėręs į šį objektėlį, nejučia padariau nekaltą pastebėjimą, kad kam užteks kiaušinių čia nardyti – paners ir į Žalsvąjį šaltinį, prognozės nepavedė. Pati požemio konfigūracija nėra sudėtinga, netgi priešingai – visiškai vulgari: negilu, stabilios betoninės sienos, arkinis tunelis ir du stačiakampės formos kambarėliai su apvaliomis kolonomis per vidurį, bet tuo visas paprastumas ir baigiasi.

Išėjimas iš požemio yra tik vienas ir bėdos atveju šią malonią vietą palikti galėsite tik per tą patį siaurą tunelį, pridedant, tikrąją to žodžio prasme, nulinį matomumą, kažkur pakeliui besikepurnėjantį buddy, kuriam vargu ar užteks vietos apsisukti ir besinarpliojančią virvę. Turėsite pačią įspūdingiausia  išgyvenimo dramą.

Nežiūrint visų šių malonumų ši vietelė labai patiko A. Aksionovui. nelabai suprantu kuo, na bet pas “speleopodvodnikus” savi įpročiai.

Trumpa iliustracija to, ką galima pamatyti šioje skylėje. Vulgarus pastarosios vietos vietovardis atsirado ne iš prasto etiketo išmanymo, keiktis mes mokame ir riebiau. Kodėl pavadinimas toks, supras tik, tie, kas ten buvo.


Vytis

Leave a Comment

* are Required fields