Agnes Milowka

Nekrologų rašymas, vienas iš tų “darbų”, kuriuos daryt rankos nekyla. Negana to, šios merginos mes nepažinojome asmeniškai, įvykio vietoje taip pat nebuvome. Kyla sveikas klausimas: kam to reikia? Sakoma, kad kartojimas – mokslų motina. Deja esti tokių klaidų, kurias žmogui padaryti leidžiama tik vieną kartą. Tam tikrų, ne pačių maloniausių dalykų kartojimas ir žinojimas – vienas iš daugelio būdų sąmoningiau suvokti galimą savo aistros kainą. Istorija turtinga nutikimais, kai lemtingas klaidas padaro patys gabiausi vienos ar kitos srities specialistai. Agnes buvo 29 ir per sąlyginai trumpą savo gyvenimą padarė tiek, kiek veikiausiai nei vienas nepadarysime. Visgi milžiniška patirtis ir tarptautinis pripažinimas nebuvo pakankama sąlygą tą paskutinį kartą pabaigt nėrimą…

Nemaža dalis mūsų svajonių ir troškimų turbūt taip ir pasiliks su mumis: veikiausiai niekada nefilmuosime filmų tokiems užsakovams kaip National Geographic ar Discovery, kaip tą darė Agnes. Turbūt ir gyvenimo nebeužteks  aplakyt visų urvų, kuriuose yra nėrusi Agnes. Visgi tam tikrų bendrų dalykų su ja mes turime: mes taip pat į vandenį einame su šypsena ir entuziazmu.

Ši skaudi nelaimė turėtų būt vienas iš tų dalykų, kuriuos reikia sau kartoti periodiškai, prieš kiekvieną nėrimą: šis nėrimas gali būt paskutinis. Bet tai ne vienintelis dalykas, kurį reikia prisiminti ir išmokti. Iš Agnes galime pasimokyti ir kito ne mažiau svarbaus dalyko: visada bus kur stiebtis ir ko siekti, jei tik bus noras.

Ką Agnes veikė ir ko pasiekė, galima apžiūrėti jos asmeninėje svetainėje: http://www.agnesmilowka.com/ Pasiekė ji daug ir tai ne susiklosčiusių aplinkybių vaisius. Tai besąlygiško atsidavimo savo pomėgiui rezultatas. Gyvenkime ir nardykime taip, kad į pabaigą, kada ji bebūtų, galėtume sakyti, kad gyvenome ir nardėme. Taip pat dėkime visas pastangas, kad ta pabaiga ateitų pagal gamtos dėsnius ir terminus ir nei minute anksčiau. Carpe diem.

Agnes Milowka: I am not scared of diving. Anyone at any point can pass away. So you have to live your life as if tomorrow could be your last day. I love diving, I am passionate about it and I don’t think anything will stop me from doing it. Unfortunately there are risks; in every extreme sport there are dangers. It doesn’t always work out but you do everything possible to not only do that one dive, but to keep on diving over many years. That’s what it’s all about after all, longevity. You have to dive safely but live as if everyday is going to be your last.

Leave a Comment

* are Required fields