Archive for the ‘Cave’ Category

Laosas 2016

DSC_4173Skridome iš Stambulo, kuris jau nebe atrodo toks tolimas, visai šalia Irako, išilgai visą Afganistaną, per Bangladešą, tiesiai virš Indijos Varanasio, truputį dešiniau Everesto kurs Nepale, cielas 9 valandas ir pagal skambiąją kinų patarlę jabu ibudi chujdao mudi, nejučia atsidūrėme Bankoke ir dar, kad maža nepasirodytų 600 km autobusu.

Laosas neturi nei egzotiškos jūros, nei karaliaus, nei konvertuojamos valiutos, bet užtat turi vimdančios sovietinės atributikos, prorusiško tipo vaduką ant kiekvieno  menkaverčio vietinio pinigo tipo ir kalašnikovų. Dar turi meksikietiškų serialų stiliaus turčių ir ubagų, pūdytų jūros gėrybių kvapo maistelio, tragišką eismą, daug gerų žmonių ir leidibojų.
Ir dar turi budizmą, kuris savo beribe ramybe ir tolerancija sugeba visą šį chaosą padaryti ne tik kad neagresyvų, bet netgi patrauklų. Read More

Gruzija 2015 Saadamio organizacinis šedevras

Gruzijos projektuose geriausia vadovautis laisvai tekančio vandens filosofija, kitaip tariant neturėti jokio išankstinio nusistatymo ar plano, nes vis vien jis neišdegs, ir eiti lengviausiu keliu.
Gruzija pietų šalis ir toks požiūris užtikrintai veikia, nenorint beprasmiškai gadinti nervų, šiaurietišką racionalų planavimą geriausia palikti namuose.
Taip mes ir padarėme. Lengva ranka nubraukę stringančius pirminius planus tyrinėti Rača regiono sistemas, pratęsėme Saadamio sistemos tyrinėjimus.

Saadamio urvų sistemos bendras sausų dalių ilgis artimas bendram sifonų ilgiui. Mes pranėrėme pus aštunto sifono, o gilyn į sistemą prasiskverbėme tik kiek daugiau nei pusę kilometro. Tikras speleologų košmaras, užtat mums tikras džiaugsmas.
Šis urvas turi vieną įdomią savybę. Jis atiduoda visus mūsų pamestus daiktus, net ir pačius smulkiausius. Mes radome praeitų metų ekspedicijoje Raimio pamestą kompaso žiedą. Kaip jis išgyveno mūsų chodovykus nurovusį pavasario potvynį visiškai nesuprantama. Matyt urvui nereikia nei mūsų, nei mūsų daiktų, gal ir gerai, didesnis šansas, kad jis mus paleis.

Tuna Hästberg vol.2

Georgia 3 stage

Sausra tolimojoje Gruzijoje

DSC08559 2014-ųjų vasara svilino Gruziją nuožmia sausra, kokios čia nebuvo gerus dvidešimt metų.
Vandens lygis užvandenintuose urvų sistemų dalyse ženkliai krito, kai kuriuose sifonuose net kelis metrus žemyn, vietomis apsunkindamas kelią įranga apsikrovusiems narams, vietomis supaprastindamas jų įveikimą. Kai kurių urvų įėjimo sifonai tapo pusiau užsemtomis galerijomis, labai palengvindami urvo logistiką ir tolimų įsiskverbimų galimybes ir mes, žinoma, be jokio sąžinės graužimo tuo pasinaudojome.

Sausra labai įtakojo ir vandens skaidrumą. Neturintys paviršinio vandens pritekėjimo ir maitinami tik gruntinio vandens, urvų sifonai taip išskaidrėjo, kad vandens skaidrumu prilygo Meksikos senotams. Tačiau kelių ekspedicijų į šią šalį patirtis intuityviai kuždėjo apie šios idilijos apgaulingumą, kas beje vėliau ir pasitvirtino. Read More