Archive for the ‘Tech’ Category

Norway 2016

Hancza

Kaip jautiesi?
Žinok jaučiuosi labai blogai..(C) Q.Tarantino

Hancza

20161102_184358_001

New wrecks 2016

Gruzija 2015 Saadamio organizacinis šedevras

Gruzijos projektuose geriausia vadovautis laisvai tekančio vandens filosofija, kitaip tariant neturėti jokio išankstinio nusistatymo ar plano, nes vis vien jis neišdegs, ir eiti lengviausiu keliu.
Gruzija pietų šalis ir toks požiūris užtikrintai veikia, nenorint beprasmiškai gadinti nervų, šiaurietišką racionalų planavimą geriausia palikti namuose.
Taip mes ir padarėme. Lengva ranka nubraukę stringančius pirminius planus tyrinėti Rača regiono sistemas, pratęsėme Saadamio sistemos tyrinėjimus.

Saadamio urvų sistemos bendras sausų dalių ilgis artimas bendram sifonų ilgiui. Mes pranėrėme pus aštunto sifono, o gilyn į sistemą prasiskverbėme tik kiek daugiau nei pusę kilometro. Tikras speleologų košmaras, užtat mums tikras džiaugsmas.
Šis urvas turi vieną įdomią savybę. Jis atiduoda visus mūsų pamestus daiktus, net ir pačius smulkiausius. Mes radome praeitų metų ekspedicijoje Raimio pamestą kompaso žiedą. Kaip jis išgyveno mūsų chodovykus nurovusį pavasario potvynį visiškai nesuprantama. Matyt urvui nereikia nei mūsų, nei mūsų daiktų, gal ir gerai, didesnis šansas, kad jis mus paleis.