Archive for the ‘Straipsniai’ Category

S-1 deep cave system exploration Arannonera 2017

Liepos 29 – rugpjūčio 15 d, lietuvių speleo komanda, Pirėnų kalnų grandinėje, Aranjoneros rajone, kartu su ispanų speleologais vykdė urvų sistemos S1 (gylis – 1100 m.) tyrinėjimus.

Pagrindinio išėjimo metu komandos branduolys iš keturių žmonių, speleologų Aido Gudaičio, Gintauto Švedo ir Nikitos Kozlovo, bei ekspedicijos naro Vyčio Vilko, nusileido į apatinę S-1 sistemos dalį. Komanda urvo dugne praleido 9 paras, tai leido atlikti du nėrimus į dugninius sifonus El Ninjo ir Irena.
Ekspedicija karūnavo El Ninjo sifono, kuris tęsėsi perspektyvia vakarų kryptimi, tyrinėjimas. Pranėręs siaurą El Ninjo sifoną, kuris pasirodė besąs apie 20m ilgio ir 7m gylio, Vytis Vilkas, atrado naują galeriją, vedančią į vakarus Batanes šaltinio kryptimi ir sujungiančią dvi gretimas urvų sistemas, atverdamas galimybes, urvui tapti 3-iu giliausiu urvu planetoje ir giliausiu Ispanijoje. Read More

Norway 2016

Hancza

Kaip jautiesi?
Žinok jaučiuosi labai blogai..(C) Q.Tarantino

Hancza

20161102_184358_001

S-7

Apie mano nardymo patirtį pasakoti turbūt beviltiška, o štai speleologinė, tai kaip čia  pasakius, panaši į likusių lietuvos technarių nardymo patirtį.

Tai suvokdamas ir nenorėdamas pavesti Bilo Stouno, vadovaujančio 2017 metų Meksikos ekspedicijai į potencialiai giliausią pasaulyje Sheve urvų sistemą ir Ginto verčiančio mane joje sudalyvauti, buvau įpareigotas pasitreniruoti. Prisijungiau prie Aenigmos chebros, dalyvaujančios ispanų organizuojamoje ekspedicijoje, kurios tikslas Aranjoneros urvų sistemos, Ispanijos Pirėnų kalnų grandinėje, tolimesni tyrinėjimai.

Read More