Archive for the ‘Speleo’ Category

S-1 deep cave system exploration Arannonera 2017

Liepos 29 – rugpjūčio 15 d, lietuvių speleo komanda, Pirėnų kalnų grandinėje, Aranjoneros rajone, kartu su ispanų speleologais vykdė urvų sistemos S1 (gylis – 1100 m.) tyrinėjimus.

Pagrindinio išėjimo metu komandos branduolys iš keturių žmonių, speleologų Aido Gudaičio, Gintauto Švedo ir Nikitos Kozlovo, bei ekspedicijos naro Vyčio Vilko, nusileido į apatinę S-1 sistemos dalį. Komanda urvo dugne praleido 9 paras, tai leido atlikti du nėrimus į dugninius sifonus El Ninjo ir Irena.
Ekspedicija karūnavo El Ninjo sifono, kuris tęsėsi perspektyvia vakarų kryptimi, tyrinėjimas. Pranėręs siaurą El Ninjo sifoną, kuris pasirodė besąs apie 20m ilgio ir 7m gylio, Vytis Vilkas, atrado naują galeriją, vedančią į vakarus Batanes šaltinio kryptimi ir sujungiančią dvi gretimas urvų sistemas, atverdamas galimybes, urvui tapti 3-iu giliausiu urvu planetoje ir giliausiu Ispanijoje. Read More

S-7

Apie mano nardymo patirtį pasakoti turbūt beviltiška, o štai speleologinė, tai kaip čia  pasakius, panaši į likusių lietuvos technarių nardymo patirtį.

Tai suvokdamas ir nenorėdamas pavesti Bilo Stouno, vadovaujančio 2017 metų Meksikos ekspedicijai į potencialiai giliausią pasaulyje Sheve urvų sistemą ir Ginto verčiančio mane joje sudalyvauti, buvau įpareigotas pasitreniruoti. Prisijungiau prie Aenigmos chebros, dalyvaujančios ispanų organizuojamoje ekspedicijoje, kurios tikslas Aranjoneros urvų sistemos, Ispanijos Pirėnų kalnų grandinėje, tolimesni tyrinėjimai.

Read More

Laosas 2016

DSC_4173Skridome iš Stambulo, kuris jau nebe atrodo toks tolimas, visai šalia Irako, išilgai visą Afganistaną, per Bangladešą, tiesiai virš Indijos Varanasio, truputį dešiniau Everesto kurs Nepale, cielas 9 valandas ir pagal skambiąją kinų patarlę jabu ibudi chujdao mudi, nejučia atsidūrėme Bankoke ir dar, kad maža nepasirodytų 600 km autobusu.

Laosas neturi nei egzotiškos jūros, nei karaliaus, nei konvertuojamos valiutos, bet užtat turi vimdančios sovietinės atributikos, prorusiško tipo vaduką ant kiekvieno  menkaverčio vietinio pinigo tipo ir kalašnikovų. Dar turi meksikietiškų serialų stiliaus turčių ir ubagų, pūdytų jūros gėrybių kvapo maistelio, tragišką eismą, daug gerų žmonių ir leidibojų.
Ir dar turi budizmą, kuris savo beribe ramybe ir tolerancija sugeba visą šį chaosą padaryti ne tik kad neagresyvų, bet netgi patrauklų. Read More

Gruzija 2015 Saadamio organizacinis šedevras

Gruzijos projektuose geriausia vadovautis laisvai tekančio vandens filosofija, kitaip tariant neturėti jokio išankstinio nusistatymo ar plano, nes vis vien jis neišdegs, ir eiti lengviausiu keliu.
Gruzija pietų šalis ir toks požiūris užtikrintai veikia, nenorint beprasmiškai gadinti nervų, šiaurietišką racionalų planavimą geriausia palikti namuose.
Taip mes ir padarėme. Lengva ranka nubraukę stringančius pirminius planus tyrinėti Rača regiono sistemas, pratęsėme Saadamio sistemos tyrinėjimus.

Saadamio urvų sistemos bendras sausų dalių ilgis artimas bendram sifonų ilgiui. Mes pranėrėme pus aštunto sifono, o gilyn į sistemą prasiskverbėme tik kiek daugiau nei pusę kilometro. Tikras speleologų košmaras, užtat mums tikras džiaugsmas.
Šis urvas turi vieną įdomią savybę. Jis atiduoda visus mūsų pamestus daiktus, net ir pačius smulkiausius. Mes radome praeitų metų ekspedicijoje Raimio pamestą kompaso žiedą. Kaip jis išgyveno mūsų chodovykus nurovusį pavasario potvynį visiškai nesuprantama. Matyt urvui nereikia nei mūsų, nei mūsų daiktų, gal ir gerai, didesnis šansas, kad jis mus paleis.

Georgia 3 stage